Sudeckie Stowarzyszenie Mediator i Gmina Mieroszów zapraszają na szkolenie techniki jazdy na rowerze na trasach typu enduro, które odbędzie się 30 sierpnia o godz. 10:00  w Mieroszowie na Bike Arena Parkowa Góra.
Szkolenie adresowane jest dla osób początkujących i wszystkich tych, którzy chcą opanować podstawy techniki jazdy rowerem górskim. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy z firmy EMTB.pl, którzy przybliżą tajniki panowania nad rowerem w terenie i najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Zakres szkoleń obejmuje min. prawidłową pozycję na rowerze, balans ciałem, prawidłowe pokonywanie przeszkód na trasie, płynne i pewne pokonywanie zakrętów, prawidłowe hamowanie oraz tzw. pompowanie, czyli wykorzystywanie ukształtowania terenu do nabierania prędkości. Program szkolenia został opracowany w taki sposób aby umożliwiał wykorzystanie elementów infrastruktury Bike Areny Parkowa Góra ze szczególnym uwzględnieniem tras typu enduro i pump tracka.
Szczegółowe informacje na temat szkolenia dostępne są pod nr tel. 696 062 564. Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko oraz telefon prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.
Do udziału w szkoleniu zostaną dopuszczeni jedynie uczestnicy posiadający sprawny technicznie rower oraz kask ochronny. Każdy uczestnik bierze udział w warsztatach na własną odpowiedzialność i zobowiązany jest do przestrzegania Regulaminu Bike Areny Parkowa Góra oraz poleceń instruktorów. Osoby niepełnoletnie powinny brać udział w szkoleniu pod opieką osób dorosłych lub posiadać pisemną zgodę opiekuna.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Mieroszów.